Ритуальне поховання у човні (Фестиваль прадавніх човнів 2021)

Скандинавські народи Норвегії, Данії, Англії ховали своїх вождів, яких вони називали конунгами та ярлами, та знатних людей, використовуючи найдорожче що в них було – човни-дракари. Найвеличніші поховання у човнах, такі як в Саттон Ху, Осеберг, Гокстад несуть в собі історію та традиції давніх часів.

Багате поховання жінки в дракарі було знайдено в Осеберзі, Норвегія та стало відомим на весь світ. Більшість поховальних дракарів були знайдені в середині величних курганів. Хто зна, може колись і на території України знайдуть таке ж поховання, бо вікінги мали дуже близькі стосунки з народами, які жили на наших теренах в давні часи.

На Фестивалі прадавніх човнів, ми намагалися візуалізувати як цей обряд міг виглядати. На світлинах можна побачити реконструкцію поховання знатної жінки разом з двома слугами, в оточенні речей, які могли знадобитися в потойбічному житті.

У реконструкції поховання взяли участь члени клубів КІР “Рарог” та “Ведмідь-шатун” і поки що це єдиний подібний проєкт на території України.
Автор ідеї – Михайло Левицький.