Міста Погориння 2021

«Погорина», «Погоринські міста» – саме так неодноразово згадуються в літописах землі над річкою Горинь як окреме територіальне утворення доби Київської Русі. Городища (або Погоринські міста, або Міста Погориння) – це давні поселення (нині – залишки поселень), огороджені укріпленнями, що відповідали потребам кругової оборони (були оточені земляними валами з ровами). Городища будувалися переважно у важкодоступних місцях – на високих мисах та останцях. Багато городищ у басейні річки Горинь збереглися до нашого часу у вигляді величезних високих пагорбів різної величини, з яких відкриваються дуже гарні краєвиди та більшість мають статус пам’ятки археології.

Мета проєкту “Міста Погориння” – підвищення обізнаності про історико-культурну спадщину шляхом створення багатофункціональних туристичних маршрутів пам’ятками археології – древніми городищами у Рівненські області.

У рамках реалізації проєкту було розроблено та промарковано 5 радіальних туристичних маршрутів давньоруськими городищами, які розташовані на території об’єднаних територіальних громад Рівненщини. Початкова точка усіх маршрутів – Басівкутське городище та Оствиця (м. Рівне), найбільш віддалені точки – Новожуківське городище (Зорянська територіальна громада), Хотинське городище (Шпанівська територіальна громада), Гощанське городище (Гощанська територіальна громада), Кунинське городище (Здовбицька територіальна громада), Варковицьке городище (Варковицька територіальна громада). Усі городища дуже мальовничі та є цікавими місцями туристичного показу, які мають майже тисячолітню історію.
Загальна кількість городищ, які було включено до туристичних маршрутів «Міста Погориння» – 18.

Ознайомитися з проєктам, дізнатися про городища, завантажити трек можна на сайті проєкту – https://mp.ostvytsya.com.ua/

Сторінка проєкту у facebook – https://www.facebook.com/MistaPohorynnya

Проєкт «Міста Погориння» реалізовувався в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.