Дракар Гунгнір

Проєкт “Дракар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна” – пілотний проєкт громадської організації “Клуб історичної реконструкції “Оствиця”, який передбачав реконструкцію варязького човна довжиною 9 м, створення зменшеної копії Гокстадського дракара, та був успішно реалізований у 2019 році.

Гокстадський корабель (норв. Gokstadskipet) — човен вікінгів IX століття (дракар), використаний як похоронний човен і виявлений у 1880 році в кургані на березі норвезького Сандефіорда. Судно з Гокстада, виставлене в Музеї дракарів (Осло, Норвегія), має довжину приблизно 23 м і ширину 5,1 м. Вітрильне озброєння складається з одного великого рейкового вітрила, зшитого з вертикальних полотнищ. Довжина гребного весла — 5,5 м.
Красиве і струнке судно з круто підведеною до обох країв лінією борту було побудовано цілком з дуба і багато орнаментоване.

Загальний термін реалізації проєкту становив 6 місяців, з яких 3 місяці становив підготовчий етап. Джерела фінансування – власні кошти учасників проєкту та благодійні внески небайдужих рівнян, в т.ч. тих, які проживають за кордоном.

Під час підготовчого етапу велася дослідницька робота та збір інформації про човни доби Русі, а також було створено точний макет майбутнього човна довжиною 90 см.

Що означає “Гунгнір”?
Ґунґнір — в скандинавській міфології спис Одіна, який було виготовлено гномом Дваліном. Локі отримав його від гномів як часткове відшкодування за викрадення волосся Сіф. У битві Ґунґнір ніколи не хибить та завжди повертається в руку власника.

Будівництво дракару “Гунгнір” здійснювалося на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею. Оскільки роботи виконувались на відкритому просторі, перед початком роботи було зведено спеціальний навіс.

Головний майстер та творець дракару – Олег Петренко. Це його перший човен, але точно не останній)

28 серпня 2019 року відбувся урочистий спуск Лади на води Басівкутського водосховища!

Дракар Гунгнір став початком масштабного проєкту  Створення парку історичної реконструкції “Оствиця” у Рівному.