Дракар Гунгнір

Проєкт “Дракар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна” – пілотний проєкт громадської організації “Клуб історичної реконструкції “Оствиця”, який передбачав реконструкцію варязького човна довжиною 9 м, створення зменшеної копії Гокстадського дракара, та був успішно реалізований у 2019 році.

Гокстадський корабель (норв. Gokstadskipet) — човен вікінгів IX століття (дракар), використаний як похоронний човен і виявлений у 1880 році в кургані на березі норвезького Сандефіорда. Судно з Гокстада, виставлене в Музеї дракарів (Осло, Норвегія), має довжину приблизно 23 м і ширину 5,1 м. Вітрильне озброєння складається з одного великого рейкового вітрила, зшитого з вертикальних полотнищ. Довжина гребного весла — 5,5 м.
Красиве і струнке судно з круто підведеною до обох країв лінією борту було побудовано цілком з дуба і багато орнаментоване.

Загальний термін реалізації проєкту становив 6 місяців, з яких 3 місяці становив підготовчий етап. Джерела фінансування – власні кошти учасників проєкту та благодійні внески небайдужих рівнян і не тільки.

Під час підготовчого етапу велася дослідницька робота та збір інформації про човни доби Київської Русі, а також було створено точний макет майбутнього човна довжиною 90 см.

Макет дракар “Гунгнір”

Що означає “Гунгнір”?
Ґунґнір — в скандинавській міфології спис Одіна, який було виготовлено гномом Дваліном. Локі отримав його від гномів як часткове відшкодування за викрадення волосся Сіф. У битві Ґунґнір ніколи не хибить та завжди повертається в руку власника.

Будівництво дракару “Гунгнір” здійснювалося на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею. Головний майстер та творець дракару – Олег Петренко.

Олег Петренко – головний майстер проєкту

Під час будівництва човна велося синхронне інформування на facebook-сторінці проєкту, за якою слідкувала чимала аудиторія.

Сторінка проєкту – https://www.facebook.com/gungnirrivne/

Процес створення

Гунгнір нарощує борти

Будівництво човна тривало 3 місяці. На фото нижче, вперше підіймаємо вітрило і ловимо вітер, готуємось до спуску на воду.

Гунгнір біля музею

Презентація дракар “Гунгнір” для жителів міста на День незалежності

І ось нарешті настав цей день – спуск нашого красеня на воду!

28 серпня 2019 року, спуск дракару на Басівкутське водосховище

Момент, про який ми мріями більш ніж пів року – дракар на воді!

Перші екскурсії

Дракар Гунгнір на Басівкутському водосховищі

Басівкутське водосховище

Дракар Гунгнір став початком масштабного проєкту – Створення парку історичної реконструкції “Городище “Оствиця” на лівому березі Басівкутського водосховища.

Дракар “Гунгнір” у Парку історичної реконструкції Городище “Оствиця”