Про нас

Парк історичної реконструкції “Оствиця” – це територія цікавого та активного відпочинку для дітей та дорослих у м. Рівному. Тут можна походити на давніх човнах, постріляти з традиційного лука, спробувати різні ремесла, доторкнутися до побуту, життя та розваг періоду Давньої Русі.
Важливим напрямком роботи “Оствиці” є відродження та розвиток давнього суднобудування. Ми відтворюємо човни – дракари, лоді, човни-довбанки, які ходили водними шляхами більш ніж 1000 років тому.
На локації регулярно відбувається низка культурно-мистецьких заходів переважно у теплу пору року, зокрема: фестивалі, лучні турніри, концерти на березі озера, майстер-класи з різних ремесел, мандрівки та змагання на човнах тощо.

Ідея створення Парку історичної реконструкції “Оствиця” виникла під час створення нашого першого човна дракар Гунгнір – зменшеної копії Гокстадського дракара довжиною 9 м, який ми будували навесні 2019 року.

Ідея відтворення давньоруського поселення отримала значну підтримку серед рівнян й проєкт «Створення парку історичної реконструкції «Оствиця» став переможцем в конкурсі проєктів Громадського бюджету Рівного у 2019 році.
Протягом 2020 року територія, вкрита чагарниками, перетворилася на цікаву паркову зону та популярне місце відпочинку для рівнян та гостей міста. Зокрема було розчищено та засіяно територію площею майже 2 га травою, побудовано два пірси, два великих навіси, вхідний місток, влаштовано доріжки, встановлено лави та споруджено 1-ий макет давньоруського зрубу.

Завдяки потужній команді людей, які люблять свою справу, “Оствиця” постійно активно розвивається, з’являються нові цікаві локації, нові човни та нові активності. Тому відвідавши нас, ви завжди побачите щось нове.

Наша команда

Юрій Ойцюсь
Юрій Ойцюсь Координатор
Творча особистість, яка фанатично любить не лише робити цікаві речі, а й реалізовувати проєкти-мрії. Він ідейний натхненних більшості проєктів на території Парку історичної реконструкції «Оствиця». Також Юрій є одним із засновників самого парку. Людина з позитивним мисленням, з неймовірною творчою та креативною енергетикою та нестандартним мисленням. Людина, яка любить те, що робить, і робить те, що любить.
Олег Петренко
Олег Петренко Головний майстер по дереву, корабел
Майстер, який завдяки власним відчуттям дерева, може створити з нього неймовірні вироби різної складності - від кукси до дракара. Кожна річ у виконанні Олега виходить досконалою, гарною та якісною. І доказ тому — неймовірні човни дракар Гунгнір та лодь Лада, які можна побачити на «Оствиці». Він — людина, яка відкрита до всього нового. Йому цікаво не лише створювати унікальні речі, а й експериментувати та досліджувати. Щирий, позитивний та неординарний — це все про майстра, якого можна зустріти у Парку історичної реконструкції.
Ольга Постнікова
Ольга Постнікова Менеджерка проєктів
Людина, яка закохана в ту справу, яку робить. Саме так можна схарактеризувати Олю, яка не лише нотує всі ідеї членів клубу «Оствиця» на папері, а й готує для їх реалізації усю необхідну документацію. Не зважаючи на те, що уся рутинна паперова робота на її тендітних плечах, вона береться за кожен новий проєкт з неймовірним запалом та посмішкою на обличчі. Адже не лише вірить у їх якісну реалізацію, а й активно працює над цим разом з усією командою.
Олександр Василакі
Олександр Василакі Член клубу
Людина, яка стала частиною «Оствиці». Філософ по життю, людина — всесвіт… Саме так можна схарактеризувати Олександра. Він вірить в ідеї - мрії та завжди готовий долучитися до їх реалізації. Він підтримує навіть своєю присутністю. Олександр разом з іншими працює над створенням парку, адже щиро захоплюється та «живе» проєктом.
Іван Ромашко
Іван Ромашко Член клубу
Моторний, енергійний та жартівливий. Івана на Оствиці ви завжди зустрінете усміхненим та готовий звертати гори. Він як працює, так і їсть за двох:) Може веслувати одночасно двома вёслами на великому човні, підіймати колоди, а після цього з легкістю танцювати й жартувати.

Волонтерська допомога

Важливою складовою успіху нашого проєкту є велика спільнота людей (волонтери, друзі, небайдужі рівняни, українці за кордоном і не тільки), яка слідкує, підтримує і допомагає нашому проєкту та допомагає реалізовувати наші проєкти-мрії, за що ми дуже вдячні кожному

Волонтерська допомога

Правила відвідування Парку історичної реконструкції «Оствиця»

Дозволено
гуляти та відпочивати у парку
фото та відео в некомерційних цілях
рибалити
Дозволено за згодою адміністрації
проводити заходи та події
фото та відеознімання в комерційних цілях
висадку дерев та інших зелених насаджень
розводити багаття
Категорично заборонено
в'їзд на територію парку на моторизованих транспортних засобах
розводити вогнище у непризначених для цього місцях
створювати надмірний шум та заважати іншим
вживати алкогольні напої та палити
смітити
рибалити під час нересту
руйнувати гнізда птахів, мурашники
використовувати піротехніку